Кафедра галузевого машинобудування (ГМБ) входить до складу механічного факультету Дніпровського державного технічного університету та має IV рівень акредитації. Веде підготовку бакалаврів та магістрів за освітньо-професійною програмою «Галузеве машинобудування» спеціальності «Галузеве машинобудування» галузі знань 13 «Механічна інженерія».
Щорічно здійснюється випуск за ОНП: «Галузеве машинобудування» :

  • першого (бакалаврського),
  • другого (магістерського),
  • третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Щорічно випускники кафедри машинобудування за напрямом підготовки «бакалавр» працевлаштовуються на провідних підприємствах нашого міста та області, наприклад ПАТ «Дніпровський меткомбінат», ПАО «ЕВРАЗ БАГЛЕЙКОКС», хімічних, машинобудівних та автомобілебудівних підприємствах та багато інших провідних фірмах, конструкторських та проектних організаціях, що займаються питаннями проектування, дослідження, що вимагають базової вищої освіти за професійним спрямуванням в галузі механіки.

Випускники кафедри галузевого машинобудування кваліфікації «магістр» готові до роботи інженерами-проектувальниками, науковими співробітниками, механік виробництва, механік дільниці; механік з ремонту устаткування; механік цеху; механік-налагоджувальник; технік з автоматизації виробничих процесів; технік з експлуатації та ремонту устаткування; технік з інструменту; технік з автоматизації трудомістких процесів; технік-конструктор (механіка); технік-технолог (механіка); технолог; начальник дільниці; начальник зміни; начальник інструментального відділу; начальник лабораторії з контролю виробництва, інші.

Також мають змогу роботи у складі керівників у відділах служб головного механіка проектно-дослідницьких інститутах, у відділах контролю якості виробництва Міністерства промислової політики України, у середніх та вищих навчальних закладах.

Наукові дослідження на кафедрі спрямовані на обґрунтування раціональних параметрів машин і агрегатів для металургійного виробництва. Активна наукова діяльність на кафедрі створює відповідні умови для підготовки науково-педагогічних кадрів і сприяє прищепленню студентам навичок у проведенні наукових досліджень. Активна наукова діяльність на кафедрі створює відповідні умови для підготовки науково-педагогічних кадрів і надає студентам навички у проведенні наукових досліджень. Результати наукових досліджень впроваджуються у навчальний процес (в тематику курсових та дипломних проектів), ставляться нові лабораторні та практичні роботи, постійно удосконалюється методика викладання.

Забезпеченість начально-лабораторними приміщеннями на кафедрі дозволяє проводити весь перелік форм навчальних занять (лекції, семінари, практичні та лабораторні заняття, самостійну роботу і т.п.) з усіх дисциплін. У спеціальних аудиторіях, науково-методичному кабінеті розгорнуто стенди, виставки літератури, які необхідні для підготовки фахівців. Кафедра має прилади, діючи моделі, лабораторні установки, технічні засоби навчання вимірювання та контролю.

Головною метою матеріально-технічного забезпечення кафедри є забезпечення навчального процесу лабораторними установками, приладами, діючими моделями, персональними комп’ютерами та мультимедійним обладнанням.