Загальна характеристика кафедри

Кафедра веде освітню діяльність за 4 рівнем акредитації, готує бакалаврів, спеціалістів та магістрів із фаху «Електронні системи», а з 1998 року відкрита підготовка за фахом «Фізична та біомедична електроніка» , з 2016 року кафедра електроніки готує бакалаврів, спеціалістів та магістрів зі спеціальності «Електроніка» напряму підготовки «Електроніка та телекомунікації», та зі спеціальності «Мікро- та наносистемна техніка» напряму підготовки "Автоматизація та приладобудування"
Підготовка фахівців на кафедрі проводиться за денною та заочною формами навчання як на безкоштовній держбюджетній, так і на платній комерційній основі.
Термін підготовки бакалаврів - 4 роки (очна, денна форма навчання за бюджетом і за контрактом), 5 років (заочна форма навчання за контрактом). Кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра на базі бакалавра один рік.
Організовано прийом випускників технікумів на навчання зі скороченим терміном, якщо вони вступають на споріднену спеціальність. Термін навчання 3 роки.
Стан матеріально-технічної бази кафедри за своїми якісними показниками відповідає вимогам підготовки фахівців.
Навчальний процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам, за новітніми методиками, в аудиторіях з сучасним обладнанням. Розроблені та виконуються перспективні річні плани їх розвитку i вдосконалення.

Для забезпеченняповноцінноїпрактичноїпідготовкистудентівнавчальнілабораторії i спеціалізовані аудиторії обладнані необхідними зразками техніки.
На кафедрі реалізовано план i програми комп'ютеризації навчального процесу. Кафедра має свій спеціалізований комп’ютерний зал. У навчанні широко використовуються бази даних Інтернету.
Зі студентами працюють висококваліфіковані і досвідчені спеціалісти, серед яких дві третини – доктори і кандидати наук.
У період навчання студенти приймають участь у науково-дослідних роботах, що проводяться на кафедрі, у конкурсах студентських наукових робіт та Всеукраїнських конференціях.

Створені дві наукові школи під керівництвом професорів, д.т.н. Мещанінова С.К., Довгалюка Б.П. На кафедрі розвиваються такі напрями наукових досліджень:

  • управління та контроль технологічних процесів в металургійній, хімічній та машинобудівній промисловості;
  • стохастичнісистемицифровоїобробкиінформаціїнаосновіеліптичнихфільтрів;
  • мікропроцесорні системи управління автоматизованими комплексами поперечно-клинової прокатки та накатування профілів;
  • мікропроцесорні системи управління технологічними процесами доменної плавки;
  • нейрокомп’ютерні технології у обробці сигналів;
  • дослідження та застосування цифрової інформації у тренажерних системах;
  • дослідження та розробка дуальних систем для навчання операторів у конкретній галузі;
  • дослідження, розробка та застосування сучасних методів цифрової фільтрації у конкретній галузі;
  • застосування нових інформаційних технологій у розробці приладів та комплексів.

Активна наукова діяльність на кафедрі створює відповідні умови для підготовки науково-педагогічних кадрів i сприяє придбанню студентів навичок у проведенні наукових досліджень.

У наукових журналах та збірках матеріалів науково-технічних конференцій за останні 5 років опубліковано близько 60 наукових статей та 750 тез доповідей на конференціях.

Викладачами кафедри видані підручники, навчальні посібники з грифом МОН: «Моделювання в електроніці», «Аналіз електронних схем», «Фах електронні системи», «Стохастика електронних систем», «Основи технічної електороніки», «Схемотехніка електронних систем», «Аналогова схемотехніка та імпульсні пристрої», «Енергетична електроніка», «Цифрова схемотехніка електронних систем», «Наукові, аналітичні та екологічні прилади і системи», «Техніка фізичного експерименту», «Оптоелектроніка» та тощо. Завдяки існуючим інтеграційним зв'язкам студенти забезпечуються базами практики на провідних підприємствах.