Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 4 in /_rw/home/portal/Portal/WWW/infofile.php on line 13
Iнформацiйний портал ДДТУ /Кафедра
      Підготовка інженерів з спеціальності "Ливарне виробництво чорних і кольорових металів" почалась в 1966 році кафедрою "Металургія сталі" (завідувач кафедри к.т.н. Бейлінов Михайло Йосипович). Перший випуск фахівців-ливарників відбувся в 1971 році. А вже в 1973 році була створена окрема кафедра ливарного виробництва чорних і кольорових металів. Першим завідувачем кафедрою був к.т.н. Шевчук Петро Трохимович. Потім його справу продовжували к.т.н. Сургучьов Олександр Миколайович, к.т.н. Пронський Леонід Іванович. На цей час кафедру очолює д.т.н. Гресс Олександр Володимирович.

      На кафедрі працювало багато кваліфікованих викладачів і співробітників. Так, доцентами працювали к.т.н. Опачич П.А., Миленький І.А., асистентами – Талат В.А., Селезньов В.А., Тютькіна Н.В., Свіженко О.А., старшими науковими співробітниками – Кривко Є.М., Ужва М.І., зав. лабораторією – Шульга І.П., майстром виробничого навчання – Гаврильченко В.І.

      За роки свого існування кафедра підготувала більше 1800 фахівців. Молоді спеціалісти і випускники плідно працюють на підприємствах і в установах, відгуки про них найсприятливіші, отже ми можемо по праву пишатися ними, відчувати задоволення від того, що наполеглива праця викладачів не пропала марно.

      Вивчення комплексу дисциплін, що ґрунтуються на найновіших досягненнях науки і техніки, забезпечує підготовку фахівців, які здатні на практиці впроваджувати сучасне технологічне обладнання та технології виготовлення виливків. Майбутня робота фахівців з нашої спеціальності пов'язана з виробництвом та розробкою технології виготовлення виливків, розробкою та конструюванням технологічного оснащення та обладнання. Вони працюють на великих машинобудівних та металургійних підприємствах. Поглиблене вивчення спеціальних способів лиття, нових специфічних матеріалів дає можливість успішно працювати в науково-дослідних інститутах, викладачами в технікумах та університетах, технологами та конструкторами в технологічних бюро, на підприємствах, що виробляють ювелірні та художні вироби.

      Навчальний процес здійснюють як досвідчені викладачі – доктор технічних наук, доцент О.В. Гресс, кандидати технічних наук, доценти, А.П. Єременко, Л.І. Пронський, О.О. Могілевцев, М.К. Сігарьов, І.В. Губарєв, так і асистенти С.А. Стороженко та А.І. Кобзева. Спеціальність атестована за четвертим рівнем акредитації, ведеться підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів за денною, заочною та прискореною формами навчання.

      Кафедра має навчальні та дослідницькі лабораторії плавки ливарних сплавів, формоутворення, випробування формувальних матеріалів та сумішей, теоретичних основ ливарного виробництва, а також комп'ютерний клас, підключений до Інтернету. На цей час зав. лабораторії є Горякін С.І. Навчальний процес супроводжують майстри виробничого навчання Журавльва Л.І. та Пасс І.Г.

      Велике значення надається максимальному наближенню навчання до потреб виробництва: студенти проходять виробничу практику в передових ливарних цехах; виконують лабораторні роботи не тільки на кафедрі, а і безпосередньо на виробництві. Кафедра зібрала унікальну навчальну колекцію ливарних дефектів виливків (понад 300 виливків). Теми дипломних проектів розроблюються з урахуванням потреб підприємств і узгоджуються з ними. Тісному контакту навчального процесу, науки і виробництва сприяє філія кафедри, яка існує на Дніпродзержинському сталеливарному заводі з 1987 року.

      На протязі багатьох років кафедра є базовою при проведенні Всеукраїнської студентської олімпіади з ливарного виробництва. У 2001, 2002, 2004 та 2009 роках команда ДДТУ посідала друге місце, а в 2003 році – перше; в особистому заліку студенти ДДТУ у 2002 р. одержали третє місце, у 2001, 2003, 2004, 2008 рр. – друге місце, а у 2009 р. – перше.

      Наукові інтереси співробітників кафедри концентруються навколо важливої проблеми поліпшення якості виливків, у тому числі отриманих при безперервному розливанні сталі. Виконано багато держбюджетних та госпдоговірних науково-дослідних робіт, результати яких запроваджено на Дніпровському металургійному комбінаті, Дніпродзержинському сталеливарному заводі, Ново-Каховському електромеханічному заводі, Харківському заводі імені Малишева та інших. Щороку публікується 10 наукових статей. Магістранти виконують випускні науково-дослідні роботи, присвячені актуальним науковим та виробничим проблемам і задачам ливарного виробництва. Кращі випускники навчаються в аспірантурі під керівництвом доцентів д.т.н. О.В. Гресса, к.т.н. А.П. Єременка, к.т.н. І.В. Губарєва.

      Кафедра пишається своїми випускниками:

  • Адамов Олександр Миколайович – заступник начальника аглофабрики ДМКД.
  • Білецький Юрій Олександрович – завідуючий відділом ВАТ "ДніпроАзот".
  • Бродський Сергій Сергійович (директор ДМКД, 2002–2006 р.).
  • Дудка Володимир Іванович – головний інженер МП "Дніпродзержинський сталеливарний завод" ВАТ "Дніпровагонмаш".
  • Залєвський Юрій Володимирович – начальник дільниці ВАТ "Цирконій".
  • Конзуровська Ольга Сергіївна – інженер технолог цеха №2 ВАТ "Кредмаш".
  • Конзуровський Микола Іванович – замісник начальника цеха №2 ВАТ "Кредмаш".
  • Косенко Олег Володимирович – начальник ФЛЦ ДМКД.
  • Мостобай Федір Володимирович – директор приватної фірми.
  • Моцний Валерій Васильович – начальник технічного відділу ДМКД.
  • Подоляко Микола Васильович – головний металург ВАТ КСЗ.
  • Селезньова Ольга Павлівна – провідний конструктор ВАТ "Кредмаш".
  • Сідак Валерій Борисович – директор МП "Дніпродзержинський сталеливарний завод" ВАТ "Дніпровагонмаш".
  • Сітало Олександр Олексійович – директор по новим технологіям і технічному переозброєнню Макеївського металургійного комбінату.
  • Сургучов Євген Олександрович – начальник відділу безперервної розливки сталі ЦЛК ДМКД.
  • Тютькіна Наталя Василівна – головний металург ДП ВАТ "Дніпровагонмаш" МП "Дніпродзержинський сталеливарний завод" (2003–2009 р.).
  • Чічібан Віталій Олександрович – заступник директора ВАТ "Дніпровагонмаш".
  • Чорний Володимир Леонідович – головний інженер ДЗТЛ (м. Дніпропетровськ, 2007–2008 р.).